Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης με τη δασκάλα τους κ. Άντα Φέγγου,  την Τρίτη 7 Νοεμβρίου υποδέχτηκαν με ιδιαίτερη χαρά τον δημοσιογράφο της ΕΡΤ   κ. Μπάμπη Κοκόση. Μίλησε με τα παιδιά για το επάγγελμα του δημοσιογράφου και για τη δημοσιογραφία γενικότερα. Τους εξήγησε πως έχει μεγάλη σημασία η είδηση να μεταδοθεί γρήγορα και με αντικειμενικότητα και πόσο σημαντικό είναι ο δημοσιογράφος να αναδεικνύει την αλήθεια, αφού εργάζεται προς όφελος του συνόλου της κοινωνίας. Οι μαθητές με ιδιαίτερη προσοχή παρακολούθησαν τηνπαρουσίαση και έκαναν πολλές ερωτήσεις στις οποίες απάντησε ο δημοσιογράφος με πολλή υπομονή. «Η παρουσίαση του δημοσιογράφου ήταν πολύ ενδιαφέρουσα, που δεν κατάλαβα πώς πέρασε η ώρα», μαρτυρία μαθήτριας της Στ΄ τάξης.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ.Κοκόση για τον χρόνο του και την υπομονή του.