Προς τους γονείς των μαθητών της Γ ΄ Τάξης

Αγαπητοί γονείς  είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι στις 11/01/2024 ξεκινάνε τα μαθήματα κολύμβησης για τους μαθητές της Γ΄ τάξης, σύμφωνα με τις σχετικές εγκυκλίους του Υπουργείου Παιδείας για το Β΄ τρίμηνο.

Η μεταφορά των μαθητών στο κολυμβητήριο θα γίνεται με πούλμαν από την Περιφέρεια.

Εννοείται ότι θα συμμετέχουν οι μαθητές των οποίων οι γονείς  υπέγραψαν Υπεύθυνη Δήλωση τον Μάιο 2023.

Οι υπόλοιποι μαθητές που δεν θα παρακολουθούν το μάθημα της κολύμβησης  θα είναι κανονικά στο σχολείο.

Σας στέλνω  τις Γενικές οδηγίες για την καλύτερη προετοιμασία του μαθήματος.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Κασάπα Δέσποινα