9ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου

Αγαπητοί γονείς,

1. Την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022, το Σχολείο μας γιορτάζει την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Η γιορτή θα γίνει στις τάξεις .Οι μαθητές /τριες θα έρθουν στο σχολείο στις 8.15 και θα σχολάσουν 9.40

Την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

1. Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022 , θα πραγματοποιηθεί παρέλαση στη Λεωφόρο Δωδεκανήσου στις 11.00 π.μ.

H σημαιοφόρος πρέπει να βρίσκεται στον Ιερό Ναό του Αγίου Παντελεήμονα στις 9.45 π.μ. όπου θα γίνει η δοξολογία στις 10.00 π.μ. Εκεί θα βρίσκεται η υπεύθυνη δάσκαλα κ . Κοντιζά Μαριέττα. Στη συνέχεια θα πάνε στο χώρο κατάθεσης στεφάνων και τέλος στο χώρο της παρέλασης, όπου θα συναντηθούν με το υπόλοιπο Σχολείο.

Οι παραστάτες που θα συνοδεύουν τη σημαία καθώς και οι υπόλοιποι μαθητές της ΣΤ ΄ στις 10.30 π.μ. με τη συνοδεία των γονέων τους θα οδηγηθούν στο ηρώο στο Άνω Καλαμάκι ,χώρο συνάντησης όλων των σχολείων , όπου εκεί θα τους περιμένει η δασκάλα κ. Μελισσινού.

Στο τέλος της παρέλασης, μπορείτε να παραλάβετε τα παιδιά σας, αφού πρώτα ενημερώσετε τον υπεύθυνο δάσκαλο: κ. Κορναράκη Λευτέρη και την κ. Μελισσινού Παναγιώτα

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία

Δέσποινα Κασάπα