ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΌΣ EUROPEAN SCHOOL RADIO 2021/22

Παίρνοντας μέρος στον φετινό διαγωνισμό του European School Radio   και πιο συγκεκριμένα στην κατηγορία του ραδιοφωνικού μηνύματος, το Γ1’ τμήμα του σχολείου μας με τη δασκάλα τους  κυρία Γιώτα Μελισσινού, έλαβε την 4η θέση ανάμεσα σε 51 Δημοτικά Σχολεία και την 8η θέση στην κατηγορία των επιτροπών που πλαισιωνόταν  από καταξιωμένους ανθρώπους στο είδος τους.

Ευχαριστούμε θερμά όσους μας στήριξαν και επέλεξαν να ψηφίσουν τη δουλειά των παιδιών μας. Εκτός από το μαθησιακό κομμάτι που παίζει τον πρωταρχικό ρόλο στη δουλειά κάθε εκπαιδευτικού, οι δράσεις είναι αυτές επίσης που καλλιεργούν το πνεύμα των μικρών μαθητών, προάγουν τη συνεργασία και την ομαδικότητα και κάνουν τα παιδιά να αισθάνονται οικεία και χαρούμενα στον σχολικό χώρο.

Συγχαρητήρια πολλά στα ίδια τα παιδιά  λοιπόν, που με τόση προθυμία ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του διαγωνισμού και αγκάλιασαν την προσπάθεια με ζήλο!

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022                                                       Γ1 ΤΜΗΜΑ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ                                                             Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

ΚΑΣΑΠΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                                                       ΜΕΛΙΣΣΙΝΟΥ ΓΙΩΤΑ