9ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου                                          Άλιμος  21/10/2021

Αγαπητοί γονείς,

σύμφωνα με την αρ. Πρωτ. 74901/13-10-2021 και 74928/13-10-2021 Εγκυκλίους  του Υπουργείου Εσωτερικών και τις ισχύουσες διατάξεις για την πρόληψη κατά του COVID – 19 και σύμφωνα με το αρ πρωτ. ΓΔ1595/20-10-2021 έγγραφο του Δήμου Αλίμου, την 28η Οκτωβρίου , θα παρελάσει αντιπροσωπεία μαθητών του Σχολείου μας

Συγκεκριμένα θα παρελάσουν  οι μαθητές της Στ΄ τάξης

Την  Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021, θα πραγματοποιηθεί παρέλαση στη Λεωφόρο Καλαμακίου.

Ο σημαιοφόρος  με ένα συνοδό πρέπει να βρίσκονται στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως Σωτήρος στις 9.45 π.μ. όπου θα γίνει η δοξολογία στις 10.00 π.μ. Εκεί θα βρίσκεται ο υπεύθυνος δάσκαλος κ . Βονόρτας Νικόλαος.  Στη συνέχεια θα πάνε στο χώρο κατάθεσης στεφάνων και τέλος στο χώρο της παρέλασης,  Ταξιαρχών  και Καλαμακίου , όπου θα συναντηθούν με το υπόλοιπο τμήμα της Στ΄τάξης.

Στο τέλος της παρέλασης, που θα είναι στην οδό Αριστοτέλους, μπορείτε να παραλάβετε τα παιδιά σας, αφού πρώτα ενημερώσετε τον υπεύθυνο δάσκαλο: κ. Κορναράκη Λευτέρη , την κ. Φέγγου Αλεξάνδρα και την κ. Ταχτσίδου Εύα.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία

Δέσποινα Κασάπα